Penis Büyütme Yöntemleri

        Penisin büyütülmesi için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Erkeklik organının büyümesi için ilaç ve vakum gibi yöntemler tıbbi açıdan gerçeklik taşımazlar. Bu gibi yöntemlerin herhangi bir doğruluğu yoktur. Hastalar penis büyütmede bu yöntemlere hiçbir şekilde kulak asmamalıdır. Penisin büyümesi için en etkili yöntem cerrahi müdahaledir. Cerrahi müdahaleden hariç Penis Extender yöntemi de bilinmektedir. Ancak bu yöntem uzun dönemde erkeklik organının boyutunu büyütse bile pratik bir yöntem değildir.

Penis Büyütmede İlaç, Vakum ve Penis Egzersizleri

        Penis büyütme operasyonu ve penis extender yöntemleri dışında hiçbir şekilde peniste büyüme sağlanamaz. Penis büyütme için kullanılan ilaç tedavileri, vakumlama ve penis egzersizleri yalnızca penisin sertleşmesinde etkili olur. Sertleşme dışında bir etki görülmez. Sanal ortamlarda maddi kazanç elde etme amacıyla insanların bu ihtiyacı kötüye kullanılmaktadır. Hastaların bu gibi yöntemlere aldırış etmemeleri gerektiğinin altını çizmek gereklidir.

Penis Uzatıcı (Penis Extender)

​Penis Uzatıcı         Penis extender yönteminde ana prensip erkeklik organının köküne ve uç tarafına 2 adet halka yerleştirilmesi ve halkaların gerdirilip peniste büyüme sağlanmasıdır. Yerleştirilen halkalar gün içinde 6 ile 8 saat arasında gergin bir vaziyette bekletilir. 6 ay süreyle bu yöntem uygulanır. 6 ayın sonunda penis boyunda 2-3 cm civarında bir büyüme görülür. Fakat penis extender kullanım zorluğu nedeniyle çok pratik olmayan bir tedavi yöntemidir. Hastalar konuyla alakalı detaylı bir şekilde bilgilendikten sonra genellikle bu tedaviden vazgeçmektedirler.

Penis Büyütme Ameliyatı

        Merkezimizde uygulamayı tercih ettiğimiz teknikte penis derisi hastanın sünnet izi noktasından kesilir ve köküne kadar sıyrılır. Penisin kökünde bulunan asıcı bağa ulaşılır ve bu asıcı bağ bütün olarak kesilir. Asıcı bağın zaman içinde yeniden birleşmemesi için bu alana dolgu maddesi eklenmesi faydalıdır. Gerekli durumlarda pubis bölgesinde bulunan fazla yağlar alınarak penisin ortaya çıkması sağlanır. Penis cildi tekrar sünnet izinden dikilerek operasyon sonlandırılır. Sünnet izinden uygulanan kesi sayesinde operasyon izi gözükmemiş olur. Penis büyütme operasyonu ile peniste 2-4 cm civarında büyüme sağlanır.

Penis Büyütme Ameliyatının Dezavantajı;

        Normal şartlarda erkeklik organı sertleştikten sonra karına doğru dikleşir. Fakat penis büyütme için uygulanan operasyonda penisin asıcı bağı bütün olarak kesildiğinden, ameliyattan sonra penisteki sertleşmeler kısmen aşağı yönde olur. Ancak deneyimli bir hekim tarafından yapılan ameliyatta bu komplikasyon görünmez. Penis büyütme ile ilgilenen hastalar ameliyatın detayları, avantajları ve dezavantajları hususunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Şişmanlarda Penis Büyütme Ameliyatı;

        Fazla kilo sorunu yaşayan hastaların penis boylarının büyütülmesinde gömük penis operasyonu uygulanır. Normal penis boyuna sahip hastaların penisleri, yaşlarının ilerlemesi ve kilo almalarına bağlı olarak zaman içinde gömük penis durumuna dönüşebilir. Yerçekiminin etkisiyle oluşan bu durum aynı zamanda karın alt bölgesinde ve penis kökü çevresinde yağ birikmesine bağlı olarak meydana gelebilir. Gömük peniste erkeklik organı düğme şekline benzer bir hal alır. Hastanın şişmanlığı göz önünde bulundurularak operasyon uygulanır ve gömük penis onarılır. Bu onarım için penis derisiyle beraber göbek altında ve penis çevresinde bulunan yağ dokusu bütün bir halde çıkartılır. Operasyonla birlikte gömük penis düzeltilmiş, penis boyu ise normal haline dönmüş olur. Ancak gömük penis için yapılan operasyonda uygulanan yağ çıkarma işlemi yara izine neden olur. Bu da estetik olarak hasta da hoşnutsuzluğa neden olabilir.

Penis Büyütme hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.